A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Adyashanti. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Adyashanti. Összes bejegyzés megjelenítése

2024. október 15., kedd

"Amikor elkezdünk lemondani arról az igényünkről, hogy az életnek meg kell változnia, hogy az életnek idomulnia kell az elképzeléseinkhez, akkor minden megnyílik. Felébredünk az elkülönültség és küzdés álmából, és felismerjük, hogy a kegyelem, amit mindig is kerestünk, valójában ott van a saját létezésünk középpontjában.

Ez a felébredés lényege: annak felismerése, hogy ami után mindig vágyódtunk, az éppen az, ami a legmélyebb valóságunkban mindig is voltunk.

A szabadság mindig elérhető számunkra. Azokban a pillanatokban, amikor tudjuk, hogy semmit sem tudunk, amikor nyílt szívvel hátrafelé lépünk, akkor belehullunk a kegyelembe."

Adyashanti – Kegyelembe esni  -  IV.


2024. október 14., hétfő

"Ha csak egy pillanatra el tudjuk engedni magunkat, ha el tudunk lazulni, ha bele tudunk zuhanni a most közepébe, akkor közvetlenül találkozhatunk azzal a szabadsággal, melyet mindannyian keresünk. Itt van, és most van. Nem a jövőben található. Nem akkor fog eljönni, amikor majd megváltozik az életünk, amikor a hétköznapi valóságunk körülményei másmilyenek lesznek. A szabadság olyasvalami, ami jelen van ennek a pillanatnak a kellős közepén."

~Adyashanti – Kegyelembe esni  -  III.

 „A kegyelem mindenhol ott van körülöttünk, ha van szemünk hozzá, hogy lássuk. A jó pillanatok a kegyelem művei, a nehéz pillanatok a kegyelem művei, és a zavarba ejtő pillanatok szintén a kegyelem művei. Amikor eléggé meg tudunk nyílni ahhoz, hogy felismerjük a kegyelmet minden élethelyzetben, minden egyes emberben, akivel találkozunk, attól függetlenül, mennyire kellemesnek vagy kellemetlennek érzékeljük őket, akkor virágba borul a szívünk, és képesek leszünk kifejezni azt a békét és szeretetet, amely mindnyájunkban ott van.

Beleengedjük magunkat a kegyelembe. A kegyelem olyasvalami, amibe belezuhanunk, mint amikor valaki karjába zuhanunk, vagy mint amikor lehajtjuk a fejünket a párnára és álomba zuhanunk. Hajlandóság ez arra, hogy ellazuljunk, még a feszültség kellős közepén is. Hajlandóság arra, hogy megálljunk egy pillanatra, lélegezzünk, és észre vegyük, hogy valami más zajlik, mint az elménk által mesélt történet.

Ebben a kegyelmi pillanatban látjuk, hogy bármi legyen is az, amit tapasztalunk – akár érzelmi nehézség, akár ok nélküli öröm – mind a béke, a csend és az alapvető jóllét mérhetetlen terében zajlik."

~Adyashanti - Kegyelembe esni  -  II.


2024. szeptember 25., szerda

 "A gondolat, a nyelv és a kommunikáció mind önmagunk, mélyebb természetünk, kreativitásunk, intelligenciánk és bölcsességünk gyönyörű kifejezési módja. Amikor tudjuk, hogy bármit gondolunk vagy mondunk, az nem a végső igazság, akkor a kommunikáció sokkal inkább tánc lesz, játék, mert nem kell nyernünk, nem kell, hogy a végén nekünk legyen igazunk, vagy hogy a kommunkiációnk helyes legyen. Amikor felismerjük, hogy amit gondolunk és mondunk, az nem a végső valóság, akkor a gondolataink és a szavaink mindig az adott pillanathoz igazíthatják magukat. Ez a bölcs cselekedet: lényegében olyan tevékenység, beszéd és kapcsolat, amely bölcsességből merül fel, és összhangban van a jelen pillanattal. Olyan cselekedet, amely az adott pillanatnak megfelelően változik és alakul. Minden egyes pillanat más választ kíván, mint az előző. Minden beszélgetés azt kívánja, hogy valami mást közölj, mint az előző beszélgetés során."

~ Adyashanti: Kegyelembe esni - I.


2024. január 10., szerda

 "Az egyetlen dolog, ami tartós boldogságot hozhat, az a saját istenséged elismerése. "

~Adyashanti

2023. január 15., vasárnap

ADYASHANTI - idézetek

 "Ha felfedezzük mély, lényegi természetünket, és a benne rejlő békét és boldogságot, az nem csupán nekünk szól, hanem ajándék az egész emberiség számára."

"A lényeg az, hogy honnan cselekszünk, honnan lépünk kapcsolatba. Amikor spirituális lényegükből létesítünk kapcsolatot, a kapcsolat minősége átalakul."

~ Adyashanti - Kegyelembe esni



2022. szeptember 25., vasárnap

 "Amint felhagyunk azzal, hogy megnevezzük magunkat, eltűnik az, akinek gondoljuk magunkat, egészen addig, amíg el nem kezdünk ismét nevet adni neki.
Ám ha megállunk és figyelünk, nyilvánvaló, hogy csak a figyelés, az éber tudat nyitott tere van, és semmi más, mert a következő dolog csupán a következő gondolat."


"Annak ellenére, hogy eleinte felkavaró lehet bepillantani saját nem dolgi mivoltodba, így is - úgy is megteszed.
Miért?
Mert nem akarsz tovább szenvedni.
Mert hajlandó vagy megzavarodni. Mert hajlandó vagy megdöbbenni. Mert hajlandó vagy meglepődni. Hajlandó vagy felismerni, hogy talán semmi nem igaz abból, amit valaha is gndoltál magadról..."

~Adyashanti



2019. május 3., péntek

"Valójában már most az vagy, akit keresel.
Istent pásztázod - a saját szemével."


~ Adyashanti




2019. március 24., vasárnap

"Az ébredés során feltárul előttünk, hogy sem egy dolog, sem egy személy, de még csak nem is egy entitás vagyunk. Az vagyunk, ami minden dologként, minden tapasztalatként és minden személyiségként megnyilvánul. Az vagyunk, ami „létre álmodja” az egész világot. A spirituális ébredés feltárja, hogy valójában az vagyunk, ami elmondhatatlan és megmagyarázhatatlan."
- Adyashanti